Leczenie kanałowe pod mikroskopem – sprawdzona metoda

Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest nową i sprawdzoną metodą walki z próchnicą. Dzięki postępom technologicznym, można szybko, skutecznie, precyzyjnie i bezboleśnie poprawić stan uzębienia. Jak to możliwe? I ile czasu zajmuje dzisiaj leczenie kanałowe pod mikroskopem?


NA CZYM POLEGA LECZENIE KANAŁOWE? PROBLEMY Z ZĘBAMILeczenie kanałowe zębów.

Na czym polega leczenie kanałowe i kiedy trzeba skorzystać z pomocy specjalisty? Leczenie kanałowe wdraża się w wyniku stanu zapalnego miazgi zęba.
Wskazania do zabiegu obejmują:

 • zmiany zachodzące wskutek próchnicy.
 • złamania i pęknięcia zębów.
 • regularny bruksizm, czyli nocne zgrzytanie zębami.

ZATRUWANIE ZĘBA W LECZENIU KANAŁOWYM I WYSTĘPUJĄCY BÓL

Zatruwanie zęba w leczeniu kanałowym poprzedza usuwanie miazgi, potrzebne do założenia wypełnienia i odbudowy korony. Podaje się w tym celu paraformaldehyd. Zatruwanie jest nazywane przez dentystów dewitalizacją i zazwyczaj powoduje dolegliwości bólowe utrzymujące się kilka godzin.

Ból po leczeniu kanałowym zwykle sam ustępuje i nie powinien wzbudzać niepokoju – chyba, że rozkłada się na kilka dni i jest bardzo intensywny. Konieczna jest wtedy ponowna interwencja stomatologiczna.

ILE TRWA LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM?

Na to ile dokładnie trwa leczenie kanałowe pod mikroskopem ma wpływ stan zęba oraz ilość kanałów. Wydłuża się ono, jeśli dochodzi do zatruwania miazgi. Nie jest to konieczne we wszystkich przypadkach, ale tylko w tych, w których nie da się jej już zachować.

Tradycyjne leczenie potrwa więc nawet kilka tygodni i wymusi na pacjencie 2-4 wizyty. Jeśli wybierzemy leczenie kanałowe pod mikroskopem, całość wykonamy podczas tylko jednego pójścia do dentysty.

LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM – PRZESZŁOŚĆ I TERAŹNIEJSZOŚĆEfektywne leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem znacząco przyspiesza czas odbudowy zęba – można rozpocząć i zakończyć je nawet w ciągu 60 minut. Leczenie kanałowe zęba zaczyna się zwykle od wzrokowej oceny stomatologicznej. Dentysta wykonuje potem zdjęcie RTG, które pokazuje dokładną ilość i zniszczenia próchnicy.

Następuje dewitalizacja miazgi przygotowująca do późniejszego usunięcia, po którym stomatolog zakłada wypełnienie i poprawia wygląd korony. Obraz uzyskiwany za pomocą mikroskopu jest bardzo precyzyjny, co daje pacjentowi pełne bezpieczeństwo i gwarancję jakości – powikłania nie powinny się pojawiać.

CZY LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM BOLI ? – ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ

Czy leczenie kanałowe pod mikroskopem boli tylko przy tradycyjnym rozwiązaniu? Rzeczywiście większość standardowych zabiegów może niestety wiązać się z bólem – dotyczy to przede wszystkim procesu zatruwania i obumierania miazgi. Leczenie kanałowe pod mikroskopem nie jest bolesne.

Siła znieczulenia pozwala spokojnie przejść przez całość zabiegu, choć u niektórych pacjentów wystąpi dyskomfort migdałków. Ból zęba po leczeniu kanałowym przez mikroskop na szczęście nie ma miejsca, co jest jednym z wielu atutów tej metody.

ILE KOSZTUJE LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM? WYSOKIE STAWKI DENTYSTÓW

Decyzje o tym ile kosztuje leczenie kanałowe podejmują wszystkie gabinety osobno – praktyki są różne i mogą wynosić średnio między 200 a 500 zł. Wyższe ceny wystąpią jeśli postawimy na leczenie kanałowe pod mikroskopem. Precyzja i jakość tego sposobu leczenia podniesie koszty do 800-1200 złotych.

Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje leczenie kobiet w ciąży, dzieci i niektórych zębów dorosłych ludzi, ale leczenie kanałowe pod mikroskopem nie jest w żadnym przypadku objęte refundacją. Decydując się na nowoczesne leczenie, trzeba mieć świadomość, że koszt leczenia kanałowego, choć wysoki, jest inwestycją nawet na całe życie – oczywiście jeśli prawidłowo zadbamy o higienę jamy ustnej.

5 (100%) 5 ocen postu

8 komentarzy - “Leczenie kanałowe pod mikroskopem – sprawdzona metoda”

 1. DanutaM21 says:

  Niedługo wybieram się na leczenie kanałowe pod mikroskopem. Orientuje się ktoś czy takie leczenie boli, nigdy przedtem nie miałam wykonywanego takiego zabiegu..

  Odpowiedz
  1. samsonX says:

   Jak jest dobry dentysta to żaden zabieg nie będzie bolał. Z resztą to nie ma znaczenia, czy będziesz miała wykonane leczenie kanałowe z mikroskopem czy bez. Mikroskop nie wpływa na ból xd..

   Odpowiedz
 2. Melfor says:

  Moim zdaniem takie leczenie kanałowe pod mikroskopem nie powinno być dużo droższe o tego zwykłego…myślę, że lekko przesadzają z tą ceną. Owszem taki mikroskop w podstawowej wersji kosztuje z 30k no, ale bez przesady

  Odpowiedz
 3. czabaN90 says:

  Mnie jedynie do kanałowego leczenia pod mikroskopem przekonuje to, że takie leczenia zwiększa prawdopodobieństwo zachowania zęba. Z tego co słyszałem to właśnie dzięki użyciu mikroskopu podczas zabiegu można odratować zęby, które były przeznaczone do ekstrakcji.

  Odpowiedz
 4. AlicjaL1989 says:

  Jeśli chodzi o leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem to polecam serdecznie klinikę stomatologiczną K2Dental w Gdańsku gdzie takie zabiegi są przeprowadzane przy użyciu nowoczesnego mikroskopu i odpowiednio przeszkolonych ludzi, którzy właśnie dla wygody swoich pacjentów zainstalowali taki mikroskop w gabinecie ^^

  Odpowiedz
 5. LionMesiie says:

  Świetny artykuł na temat leczenia kanałowego pod mikroskopem. Bardzo dużo się dowiedziałem na temat takiego zabiegu. Oby coraz więcej takich usprawnień w gabinetach stomatologicznych ^^. Jak tak dalej pójdzie to może ludzie w końcu przestaną się bać chodzić do dentysty ;d

  Odpowiedz
 6. Gufi199 says:

  Ja ostatnio byłem na rewizji leczenia kanałowego – powtórne leczenie kanałowe… Na szczęście już na następne nie będę musiał iść, ponieważ udało się wyleczyć zęba 😀

  Odpowiedz
 7. Emil55 says:

  Takie leczenie kanałowe pod mikroskopem wyjdzie taniej, ponieważ istnieje większe prawdopodobieństwo, że zachowamy zęba.Podczas zwykłego leczenia nie jest to takie pewne i wtedy będziemy musieli się liczyć z wszczepieniem implantu bądź mostu ..

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *